Millega tegelesid jahimeeste naised varemalt, kui mehed, püssid õlal, metsa poole sammusid, jäägu nende teada. Aga õige pea saavad nad, samal ajal kui mehed jahti peavad, turgutada ennast Lammasmäe spaas. 

Spaa koos uue sauna ja värskenduskuuri läbinud basseiniga lisandub jahimaja renoveerimise käigus hoone tagumisse ossa, ­jahimaja vanasse sauna tuleb aurusaun.

Spaahuvilisi ootavad turba-, mee- või heinapebrehooldus kas kehale või näole. “Paneme väikestesse savinõudesse kohalikku turvast ning meesegud, mida inimesed saavad endale ise peale kanda,” kõneles Lammasmäe puhkekeskuse juhatuse liige Meelis Parijõgi spaast ning lisas, et mesi tuleb tema oma mesilastelt, turvas Lammasmäe lähedalt Varudist.

Suure spaaga just tegemist ei ole, aga kui korraldada pidu jahimaja saalis, mis mahutab kuni 60 inimest, jõuab kogu seltskond õhtu jooksul saunas käia küll, lubas puhkekeskuse peremees.

Varasemast sügavast basseinist tehakse renoveerimise käigus standardsügavusega soojustatud bassein, kuhu paigaldatakse ka valgustus, vastuvoolu ujumise seade ning soojusvaheti. “Vanasti oli basseinis ainult külm vesi, aga nüüd saab ka soojemas vees supelda,” ütles Parijõgi ning täpsustas, et kuni 27kraadine vesi on basseinis täitsa võimalik.

Värskema ilmega on ka jäägrimaja duširuum ja saun. Uuendusi on Lammasmäe puhkekeskus läbinud tegelikult enne iga suvehooaega. Umbes kaks aastat tagasi võeti kasutusele taastatud ait, mis varustati tualeti ja dušiga. Aidamaja eelistavad Parijõe sõnul lastega kliendid, sest lakapealsele on hea lapsed magama panna. “Selline ehe asi nagu vanasti, kui käidi heinalakas magamas,” märkis ta.

Et majutusele ja peokorraldusele lisaks pakkuda ka toitlustamist, ehitati jahimajja paar aastat tagasi suur köök, kus valmivad kohalikust toorainest toit ja küpsetised, näiteks karask. Lammasmäe puhkekeskuse köögi leivanumbriks nimetab peremees vardas küpsetatud metssiga, mis on alati kindla peale minek. Aga köögis tehakse teisedki ulukiroad.

Samuti valmis paar aastat tagasi 300ruutmeetrine suvine peomaja, kuhu mahub pidutsema paarsada inimest. Tänu sellele on võimalik suuremaid üritusi korraldada iga ilmaga.

Algavaks hooajaks on puhkekeskuse pererahva plaanid enam-vähem paigas, sest enamik nädalavahetusi on juba broneeritud.

Praegu, toomingate õide puhkemise ajal, jõuab Lammasmäe puhkekeskusesse järjest enam neid, kes kanuutama soovivad minna. Näiteks eelmisel nädalavahetusel korraldati neli kanuumatka.

“Paljud kliendid küsivad, kas toomingad juba õitsevad, sest nad tahavad just siis tulla kanuuga sõitma. Küsitakse sedagi, milline on kevadel veetase, sest soovitakse sõiduelamusi suurvee ajal,” rääkis Meelis Parijõgi puhkekeskuse tegemistest enne seda, kui ettevõtted oma suvepäevi tulevad pidama.

Tulevikku vaadates ütles Parijõgi, et kaugeltki mitte kõik pole valmis ja plaane jagub. Lisaks eelmisel suvel valmis saanud täismõõtmetes tenniseväljakule on olemas ehitusluba veel kahele väljakule ja kahele olmehoonele.

Praegune tenniseväljak leiab aktiivset kasutust ja ka sel suvel tuleb Lammasmäel laste tennise­laager, mida viivad läbi Maret ja Mari Ani.

1759050t81hb4ea

1759052t81hac10

1759054t81hebbf