Jahimaja baarileti all on koht ka lammastel.

Foto: Aarne Mäe / Virumaa Teataja

Kunda lähedal asuva legendaarse Lammasmäe jahimaja ümbrus on paisunud uhkeks puhkekülaks, pakkudes nüüd muu kõrval lausa omaette saunamaailma.

Viie aasta eest Eesti ühe vanima asunduse kohal majandama hakanud Meelis Parijõgi rajab sinna ühe atraktsiooni teise järel ning arendamisel pole lõppu näha.

Eesti Maaturismi poolt üleeile korraldatud lahtiste uste päeval oli Lammasmäe puhkeküla perel heameel esitleda külastajatele oma viimaseid saavutusi: vast valminud aurusauna, renoveeritud basseini ja leilisauna ning pakutavaid spaateenuseid.

Jõe ääres kerkivad aga juba Setumaalt toodud kaks palkmajakest, millest ühte tuleb klassikaline suitsusaun ja teise traditsiooniline suure kappkerisega maasaun, millist paljud meist mäletavad “Kevade” filmist, kus Toots kriska peale jättis.

Ka 140 majutuskohale on lisa tulemas, sest on saadud ka ehitusluba uuele majale 48 magamiskohaga.

Meelis Parijõgi rääkis, et uues aurusaunas on lõõgastujale valmis pandud sool ja jää, samuti saab kasutada nende oma spaatooteid, milleks on nii tõrva- ja kadakaseebid kui looduslik turvas. Jahimajja on rajatud ka baariruum, mida ilmestavad Lammasmäe sümbolloomad – lambad.

Mis puutub broneeringutesse, siis selleks suveks on seal üsna raske lukku löömata nädalavahetust leida. “Rõõm on tõdeda, et töö on vilja kandnud ning küsimisi ja broneeringuid on väga palju,” ütles Parijõgi.

Valdavalt on tegu asutuste suvepäevadega, eelmisest aastast meenutab peremees Skype’i suvepäevi, mille jooksul tehakse suisa triatlon läbi. Koostööd teeb Lammasmäe teiste aktiivtegevuste pakkujate ja grillmeistritega.

Järgmisel aastal on suuremaks ettevõtmiseks juba planeeritud Eesti jahimeeste kokkutulek, kuhu on oodata 5000 inimest. Mõnel päeval peetakse seal suisa kolme suvepäeva korraga, sest ruumi jagub.

Lammasmäe puhkekeskus asub Kunda jõe ääres, kus ühele poole jääb Linnuse ja teisele Siberi küla.

Just seal on vanuselt teine asulakoht Eestis, kus elutegevus ulatub enam kui 8000 aasta taha ning kiviaeg asub arheoloogide rõõmuks lausa taldade all. Lammasmäe puhkeküla inimeste sõnul on suisa mutid ise toonud arheoloogiliselt huvitavaid leide maa peale.

Aarne Mäe, peatoimetaja