Lammasmäe ajalugu tutvustaval ekskursioonil jalutame Eesti ühele vanimale asulapaigale Lammasmäele. Ekskursioonil saab tutvuda väljakaevamiste käigus leitud esemetega (kivikirved, tulekivi jne).

Kunda ekskursioonil külastame Kunda Tsemendimuuseumit, kus tutvustatakse tsemenditootmise ajalugu, näidatakse huvitavat filmiprogrammi. Giidi saatel külastatakse ka esimese tsemenditehase säilinud pudelahju ja varemeid ning Baltimaade esimest hüdroelektrijaama.

Viru-Nigula ekskursioonil külastame Viru-Nigula koduloomuuseumit. On huvitav teada, et seal, endises pastoraadihoones elas Otto Wilhelm Masing, kes tõi eesti kirjakeelde Õ-tähe. Viru-Nigulas kohtuvad kolm religiooni – külastame luteri kirikut, katoliku Maarja kabeli varemeid ja maausuliste Samma hiit. Tutvume veel paljude vaatamisväärsustega: vabadussõja ausamba ning küüditamisohvrite mälestusmärgiga, kirikuaia müüri taha kohalikule ravitsejale – nõiale Kongla Annele püstitatud mälestuskiviga, Pada linnamägedega, Kreutzwaldi pulmamajaga ja Vasta mõisaga.

IMG_6831