Kanuumatkadel on elamused on alati garanteeritud, suurvesi pakub tõelist adrenaliini. Tähelepanelik matkaja võib näha kopraid, jõe äärde jooma tulnud metsloomi ja erinevaid veelinde – õnne korral ka jäälindu. Kindlasti märkab matkaja kopra tegutsemisjälgi.

Enne Lammasmäele jõudmist kulgeb jõgi kõrgete liivakallaste vahel, kus pesitsevad kaldapääsukesed. Kunda jõe ürgoru puutumatu loodus pakub erilist ilu kevadel toomingate õitsemise ajal. Lastematkasid saadab instruktor. Soovi korral saavad matkajad instruktori kaasa tellida. Matkajad saavad lisaks tellida suppi ja pirukaid ning matka lõppedes sauna! Kanuumatkal osalevad linnuvaatlushuvilised saavad osaleda ka jõelinnuseirel.

Sämist Lammasmäeni, 4-5 tundi
Sämist Kohala veski paisuni on jõgi rahuliku loomuga. Peatuse- või piknikusoovi korral saab peatuda enne Kohala veski paisu piknikuplatsil. Sealt edasi algab kärestikuline osa, kus matkaja saab proovile panna oma kanuu valitsemise oskuse.

Kohalast Lammasmäeni, 2 tundi
Kohalast Kohala veski paisuni on jõgi rahuliku loomuga. Peatuse- või piknikusoovi korral saab peatuda enne Kohala veski paisu piknikuplatsil. Sealt edasi algab kärestikuline osa, kus matkaja saab proovile panna oma kanuu valitsemise oskuse. Matk algab Kohala mõisa lähedalt. Tavaliselt näeb jõe äärde sõites Islandi hobuseid ja eeslit.

Kohala veski paisust Lammasmäeni, tund
Sealt algab kärestikuline osa, kus matkaja saab proovile panna oma kanuu valitsemise oskuse.

Lammasmäelt Kunda mõisani, tund
Sellel matkalõigul om jõgi rahuliku vooluga, ilma kärestiketa. Matka lõpp-punktis on võimalik tutvuda Kunda mõisa tööstushoonete – vesiveski ja viinavabrikuga. Need paehooned kuuluvad omaaegse tööstusarhitektuuri tippsaavutuste hulka.

Öised kanuumatkad otsmikulampidega võimaldavad kogeda teistsugust ekstreemset elamust.

Kanuumatk hinnaga 24 € osaleja sisaldab kohta kanuus, mõla, päästevesti ja instruktaaži ning abi ootamatute olukordade lahendamisel.

Öine matk –  38 € osaleja.
Õpetajad lastegruppidega tasuta.
Pühapäevastel kanuumatkadel saun tasuta.