SAUNAD

Ega eestlane elu ilma saunata hästi ette kujuta. Eriti pärast tegusat päeva on saun parim, mida soovida – alati saab kogeda suures valikus sauna- ja kümblusmõnusid. Kel tahtmist, saab kohapeal endale valmistada saunaviha või kehakoorijaid.

Kõige enam oleme tuntud oma erilise saunamaailma poolest. Meie saunaseiklus viib külastajad katsetama erinevaid saunu, mille hulka kuuluvad lisaks tavapärasele leilisaunale ka aurusaun, suitsusaun, kappkerisega saun, kahekorruseline Soome suitsusaun, koopa-kadakasaun ja teadaolevalt maaima esimene turbast ehitatud saun.

Üks on kindel – ihu ja hing saavad puhtaks ning nagu laulusalm ütleb:
saunast tulles oled terve ja noor!


Parim uus seiklus 2020 –

SAUNASEIKLUS

Eriline saunaseiklus Lammasmäel – koos maailma esimese turbasauna nautimisega!

LOE LÄHEMALT…


JAHIMAJA SAUNAD

Suuremate seltskondade saunaõhtuteks sobivad Jahimajas asuvad leilisaun ja aurusaun. Särtsuvalt kuuma leilisauna ja mahedama leiliga aurusauna juures on basseini ja puidust lamamistoolidega puhkeruum.
Leilisaunas saab leili visata laest alla ulatuvat nööri tõmmates. Lavaruumi aknast näeb, mis on parasjagu teoksil peosaalis. Vastupidi näha pole võimalik.
Aurusaunas saab keha koorimiseks kasutada soola ja mett ning keha jahutada jääkuubikutega. Aurule võib lisada eeterlikke õlisid. Saunas mängib vaikne muusika.
Saunade läheduses asub basseiniga puhkeruum.
Hind 144.-/tund.

SUITSUSAUN

Ehtne Setomaalt toodud suitsusaun, kus saunaline tunnetab endiste aegade hõngu.
Hea saun vihtlemiseks.
Sauna mahub korraga 10 inimest. Hind 240.-/õhtu.

KAPPKERISEGA SAUN

Palksaun, mille kerist teatakse ilmselt „Kevade“ filmist, kui Toots Kiirele sauna küttis. Leili viskamiseks tuleb esmalt avada „kapi“ uks ja siis „kapis“ asuvale kerisele vett visata. Hea saun vihtlemiseks.
Sauna mahub korraga 5 inimest. Hind 240.-/õhtu.

TURBA-PARVESAUN

Teadaolevalt maailma esimene turbast ehitatud saun asub jõeparvel. Saunal on Eesti turbast seinad ja Soome turbaplaatidest katus. Maheda leiliga saunas saab teha nahka pehmendavaid ja toitvaid turbahooldusi. Parvel asuva duši jaoks pumbatakse jõest vett paadi pilsivee pumbaga. Dušina on kasutusel augulise põhjaga ämber.
Turbasauna mahub korraga 10 inimest. Hind 240.-/ööpäev.

KAHEKORRUSELINE SOOME SUITSUSAUN

Ehtne Soomest toodud suitsusaun, kus saunatada saab kahel korrusel. Saun on pärit Ikaalise lähedalt ja selles on valmistatud soomlaste traditsioonilist jooki sahtit.
Sauna mahub korraga 15 inimest. Hind 540.-/õhtu.

TELKSAUN

Tänapäevane mobiilne saun, mida saab paigaldada vastavalt vajadusele. Telgis on kerisega ahi ja istumisalused. Puhkekeskuses saab saunast kohe jõkke hüpata.
Telksauna mahub korraga 4 inimest. Hind 150.-/õhtu.

PUUKÜTTEGA KÜMBLUSTÜNN

Traditsiooniline kümblustünn on hea vahepeatus teekonnal ühest saunast teise.
Hind 120.-/ööpäev.

VÄLIMULLIVANN

Lõõgastav vannielamus keset kaunist loodust. Soe vesi ja hüdromassaaž ning võimalus plastist joogitops vanni kaasa võtta.
Hind 50.-/tund.