TEGEVUSED

Aastaajast sõltumata saab läbida maastikuradu ATV-dega, minna rabamatkale ja erinevatele ajaloomatkadele. Enamasti saab Eesti kliimas sõita Fatbike´i ehk paksurattalise rattaga ja ette võtta kanuumatka Kunda jõel.
Talvel ootame räätsamatkale ja sõitma matkamiseks mõeldud tõukekelkudega.
Suvel saab puhkekeskuses mängida tennist ja võrkpalli.

Ja muidugi ootame alati kogema Lammasmäe saunaseiklust, kus tutvutakse erinevat tüüpi saunadega, saab vihelda erinevate vihtadega ning karastada ennast jões või basseinis.KANUUMATKAD

Kanuumatkadel on elamused alati garanteeritud, suurvesi pakub tõelist adrenaliini.

Tähelepanelik matkaja võib näha kopraid, jõe äärde jooma tulnud metsloomi ja erinevaid veelinde – õnne korral ka jäälindu.

Loe edasi…

FATBIKE MATKAD

Fatbike’i matk endises liivakarjääris või metsa- ja külateel pakub uutmoodi rattasõiduelamust.

Fatbike ehk paksurattaline jalgratas oma laiade, üle neljatolliste kummidega on loodud ka raskemate maastike läbimiseks ning seda aasta ringi. Selle rattaga on vahva sõita nii põllul, poris, liivas, jääl kui lumes.

Loe edasi…

ATV MATKAD

ATV-matkadel näed sama ajaga palju rohkem kui teistel matkadel! Korraldame matku 11 uue kahekohalise ATV-ga Lääne-Virumaal Viru-Nigula vallas.

Lühemad matkad toimuvad Lammasmäe Puhkekeskuse maadel, just ATV-matkadeks  kohaldatud radadel Siberi küla endises liivakarjääris, kus osa lõike ongi võimalik läbida vaid ATV-ga.

Loe edasi…


RÄÄTSAMATKAD

Korraldame räätsadega rabamatku Lammasmäe lähiümbruses Nugeri ja Aru rabas, mille radu teavad vaid meie matkajuhid.

Nendes rabades ei ole massiturismi, RMK matkateid ega laudteid, saatjaks on vaid puutumatu looduse ilu.

Loe edasi…

TÕUKEKELGUMATKAD

Lumistel talvedel pakume tõukekelgumatku uute ülikergete Kicksparki kelkude ja klassikaliste Soome kelkudega.

Matkad toimuvad Lammasmäe lähiümbruse metsa- ja külateedel. Kui ilmataat on kinkinud käredamat külma, saame tõukekelkudega liuelda ka jõe- ja järvejääl.

Loe edasi…

AJALOOMATKAD

Keskmise kiviaja asulapaik Lammasmägi,
Tsemendilinn Kunda,
Ranna Viru rajad ja palju muud.

Loe edasi…


KÄSITÖÖVEINI TEGEMISE TÖÖTUBA

Jagame näpunäiteid selle kohta, kuidas kodus ise veini teha. Saame teada, millest veini teha saab ja milliseid tarvikuid selleks vaja läheb ning kuidas vein käima panna ja millal see valmis saab.

Koolituse käigus saab degusteerida mitut kohalikku käsitööveini.

SAUNAKOSMEETIKA TÖÖTUBA

Räägime, millised köögikapis leiduvad ained sobivad kehakoorijate ja maskide tegemiseks ning kuidas neid saunas kasutada.
Saame teada, milliseid taimi võib saunakosmeetikale lisada ja kuidas taimede abiga muuta saunaprotseduure veel mõnusamaks.

Õpitoas teeme valmis kaks saunas kasutamiseks mõeldud kehakoorijat.

SAUNATEEMALINE TÖÖTUBA

Saame teada, millest ja kuidas teha saunavihta ning kuidas seda vihtlemisel kõige õigemini kasutada.
Mida lisada leilivette, kuidas õigesti leili visata ja kuidas erinevatest saunadest õige saunamõnu kätte saada – seda kõik kuuleb asjatundjalt.

Töötoas teeb iga osaleja endale saunaviha.


LASKETIIR

Pakume vereta jahi võimalust kogenud instruktorite juhendamisel.
Kuulirajal saab lasta seisvat, liikuvat ja ründavat karu ning seisvat ja liikuvat metssiga. Haavlirajal saab lasta kettaid.

VIBULASKMINE

Algajatele vibulaskjatele viib kogenud instruktor läbi esmase koolituse ja juhendamise. Kõige lihtsam võimalus alustamiseks on lasta harjutusväljakul märklauda ja loomakujudesse. Korraga saab lasta ühe instruktori juhendamisel kuni 4 laskjat.

Vereta vibujahipakett sisaldab koolitust ja proovilaskmist harjutusväljakul ning seejärel loomakujudega viburaja läbimist koos instruktoriga ning tunnistust igale laskjale.

KIRVEVISKAMINE

Spetsiaalse kahepoolse teraga Skandinaavia heitekirve viskamine on lõbus meelelahutus, kus ei puudu ka väike võistlusmoment.

Lammasmäel saab kätt proovida samade kirvestega, millega korraldatakse meistrivõistlusi nii Eestis, Skandinaavias kui ka mujal Euroopas.


TENNIS

Tennise harrastajad on oodatud Lammasmäe saviliivakatega tenniseväljakule omavahel mõõtu võtma, tõsisema huvi korral saab meilt tellida treeneriga tennisetreeningu.
Võime oma kogemusest kinnitada, et pärast paari tundi professionaaliga olete leidnud mõnusa spordiala kogu eluks.

Tenniseväljaku rent 12.-/tund.