ROBIN HOODI SEIKLUSRETKED LAMMASMÄEL

2023 a. juunis jõuab Lammasmäe puhkekeskuses publiku ette taas suurejooneline lavalugu “Robin Hood”, milles astub üles suur osa Rakvere Teatri trupist. Lisaks Robin Hoodi seikluste kaemisele saab ka ise härjal sarvist haarata ning enne ja pärast etendusi Lammasmäel mõni seiklus ette võtta.

ROBIN HOODI SEIKLUSRETKED ENNE JA PÄRAST ETENDUST

Enne suvelavastuse „Robin Hood” etendusi pakub Lammasmäe Puhkekeskus eriilmelisi seiklusretki, et nautida aktiivselt ümberkaudset loodust ja panna end Robin Hoodi kombel proovile. Pärast etendust saab aga erinevates saunades lõõgastuda. Kõik enne etendust toimuvad matkad algavad ja lõppevad Lammasmäe puhkekeskuses ja viiakse läbi instruktori juhendamisel. Matkad algavad kell 16.30 ja kestavad ligikaudu 1 tunni. Pärast seda on aega, et enne etendust puhata, soovi korral end kohendada ja riideid vahetada (kasutamiseks on olemas dušid) ning nautida Lammasmäe Puhkekeskuse mõnusat ümbruskonda ja kohalikku kohvikut. Saunapakett algab kohe pärast etendust ja kestab 2 tundi. Perepiletit ostes on laste vanusepiir 16 aastat (kaasa arvatud).

Enne etendust on valikus:

Väikese Johni matk (Fatbike’i matk)

Fatbike’i matk endises liivakarjääris või metsa- ja külateel pakub uutmoodi rattasõiduelamust. Fatbike ehk paksurattaline jalgratas on laiade, üle neljatolliste kummidega loodud ka raskemate maastike läbimiseks ning seda aasta ringi. Selle rattaga on vahva sõita nii põllul, poris, liivas, jääl kui lumes. Matka marsruudiks on erinevaid võimalusi – saab valida siledad metsa- ja külateed, mis on kõigile jõukohased, või künklikuma ja adrenaliinirohkema raja kunagises liivakarjääris. Vastavalt grupi soovidele ja võimekusele saab matka ajal teha muudatusi nii marsruudi pikkuses kui raskusastmes. Teekonnal tutvutakse külaeluga Siberi ja Kunda külas, uudistatakse kohalikku seltsimaja, kohtutakse lihaveistega ja turgutatakse end karge allikaveega. Suvel saab korjata metsmaasikaid ja muulukaid ning mekkida hapuoblikaid. Teekonnal kuuldakse põnevaid fakte ja lugusid kohaliku kultuuripärandi ja looduse kohta.

Korraldajate poolt on osalejatele ka kiivrid ja alusmütsid.

Matka hind ühele osalejale 30 €, perepilet (1–2 täiskasvanut ja kuni 4 last) 60 €. Piletid.

Nottinghami šerifi retk (ATV-matk)

ATV-matkad toimuvad vaheldusrikkal ja põnevust pakkuval maastikul, kus näeb sama ajaga palju rohkem kui teistel matkadel. Matkad toimuvad Lammasmäe Puhkekeskuse maadel, just ATV-matkadeks kohaldatud radadel Siberi küla endises liivakarjääris, kus osa lõike on võimalik läbida vaid ATVga. Tutvutakse ümberkaudsete huvitavate paikade ja vaatamisväärsustega. Näiteks sõidetakse mööda Kunda jõe kallast Aru järvede äärde (võimalus käia ujumas) ning järvede vahelt läbi paekivikarjääri.

Enne matka toimub ATV kasutamise ja sõiduohutuse koolitus. Juhtidel peab olema juhiluba. ATVdel on liikluskindlustus ning nendega tohib sõita avalikel teedel. Matkad toimuvad koos instruktoriga, korraldajate poolt on sõitjatele visiiriga kiiver ja alusmüts, vajadusel ka riietus. Kasutamiseks on 11 uut kahekohalist ATVd.

Matka hind ühele osalejale 65 € (ka tagaistmel, ilma juhilubadeta täiskasvanu 65 €, laps vanuses kuni 16 k.a 30 €). Piletid.

Pealiku jõeseiklus Kunda kärestikel (kanuumatk)

Kanuumatkadel on elamused garanteeritud, sest Kunda jõe ürgoru puutumatu loodus pakub erilist ilu. Tähelepanelik matkaja võib näha kopraid, jõe äärde jooma tulnud kodu- ja metsloomi ning erinevaid veelinde – õnne korral ka jäälindu, kindlasti kohtab kopra tegutsemisjälgi. Enne Lammasmäele jõudmist kulgeb jõgi kõrgete liivakallaste vahel, kus pesitsevad kaldapääsukesed.

Seiklejad viiakse safariautoga matka alguspunkti Kohala veski juures, kust kanuuga on Lammasmäele ühe tunni tee. Matka pikkus on 4 km.

Matka hind ühele osalejale 30 €, perepilet (4 inimest, kellest vähemalt 1 on täiskasvanu) 60 €. Piletid.

Pärast etendust saab nautida sauna:

Õilsate röövlite pesupäev (saunapakett)

Saunaseiklus algab Jahimaja leilisaunast. Jahimajast paari sammu kaugusele jääb Setomaalt toodud vana suitsusaun, Eesti ainuke kahekordne vana Soome suitsusaun, kus saunalisi ootavad kase- ja kadakavihad. Põnevust pakub „Kevade“ filmist tuttav kappkerisega saun, mida teatakse ka Vene saunana. Ava luuk, viska leili nii, et on mõnus ja lase heintel lamades kere tammevihaga korralikult kuumaks kütta. Teel ühest saunast teise saab end jahutada Jahimaja sisebasseinis või mõnuleda õues mullivannis. Lisaks on valikus veel uus kadakasaun, aroomi-aurusaun, kus saab ette võtta mee-, soola- ja jääprotseduurid ning turba-parvesaun lõõgastavate ja noorendavate turbaprotseduuridega. Parvel saab kasutada käsipumba põhimõttel töötavat dušši. Saunamaratoni finišiks on Kunda jõgi.

Lammasmäe saunamaraton pärjati Põhja-Eesti turismikonverentsil auhinnaga „Parim uus seiklus 2020”.

Igal etendusepäeval on köetud vähemalt neli sauna, sõltuvalt soovijate arvust teinekord ka rohkem.

Saunapaketi hind ühele osalejale 25 €, perepilet (1–2 täiskasvanut + kuni 4 last vanuses kuni 16 k.a) 60 €. Piletid.